پارسالیپ کیست؟بیوگرافی رپر و گرافیست جنجالی

پارسالیپ

در این مطلب می‌خواهیم تا در ارتباط با بیوگرافی پارسالیپ، یکی از خوانندگان معروف و زیرزمینی کشورمان صحبت کنیم و بگوییم که تاکنون چه فعالیت هایی را در زمینه موسیقی انجام داده است و چگونه به شهرت و معروفیت رسیده است و چگونه از طریق شهرت خود سایت شرط بندی زده است. اگر شما علاقه مند به این موضوع هستید پس در ادامه با ما همراه باشید.

parsalip

بیوگرافی پارسالیپ


پارسا رحمتی که بانام پارسالیپ معروف شده، خواننده و آهنگسازی جوان است. او در شهریور 1371 در تهران و محله محمودیه به دنیا آمده است. فرزند اول خانواده است و اصالتی اصفهانی دارد.

آریا برادر پارسالیپ


پارسالیپ برادر کوچکی به نام آریا دارد که اتفاقاً او نیز بسیار در یوتیوپ معروف شده است. آریا کوئکسر به عنوان یوتیوپر معروف شده و حتی فالورهای بیشتری از پارسا دارد. البته شهرت گرفتن آریا نیز با کمک پارسا بوده است.

آریا وقتی به ترکیه نقل‌مکان کرد وضع مالی خوبی نداشت و حتی از دسترسی به اینترنت محروم بود. با کنسولی که پارسالیپ از مالزی به ترکیه برایش می‌آورد  بازی را شروع می‌کند و بعدها با پیشنهاد پارسالیپ سراغ یوتیوبری می‌رود و حالا سابسکرایب‌های او از مرز 110 هزار نفر هم رد شده است.

پارسا از سنین خیلی پایین به رپ کردن علاقه نشان داد و تصمیم گرفت در این زمینه فعالیت کند. او از شانزده‌سالگی به‌قصد مهاجرت از ایران خارج شد و در کشور مالزی ساکن شد. بااین‌حال مدت‌زمان حضور او در مالزی به درازا نکشید و به ترکیه و شهر استانبول نقل‌مکان کرد. پارسالیپ  اکنون نیز در همین شهر زندگی می‌کند.  از 18 سالگی کار خود درزمینهٔ موسیقی هیپ‌هاپ رسماً آغاز کرد. پارسالیپ بعدها سبک‌های ترپ و آلترناتیو را نیز امتحان کرد.

پارسالیپ ازنظر ظاهری نیز دائماً در حال تغییر است. علاقه زیادی به “دِرِد” و بافتن موهایش نشان داده است. در دوره‌های موهای خود را بلوند، هایلایت و حتی سبز کرده است. البته در آخرین عکس‌ها کمی مدل موی ساده‌تری را انتخاب کرده است. پارسا لیپ به نسبت تتوهای زیادی نیز دارد و روی گونه خود یک قلب کوچک دارد. 1992 تاریخ تولد خود را روی انگشتان یکی از دستان تتو کرده و همین‌طور به لاک زدن ناخن‌ها و پوشیدن انگشترهای سنگین علاقه زیادی دارد.

فعالیت‌ها موسیقی پارسالیپ


 پس‌ازاینکه به چرخه موسیقی وارد شد، نام هنری پارسالیپ را برای خود انتخاب کرد. این LIP خود ازجمله Life is Painfull به معنی “زندگی دردناک است” نشاءت می‌گیرد. از اولین اقدامات او در دنیای رپ این بود که وارد لیبل موسیقی زیرزمینی، لپ لرزه شد. این بین با همکاری‌هایی موئر و مرژاک نیز کار منتشر کرد که باعث شهرت نسبی او شد.

پارسالیپ همین‌طور دوستی نزدیکی با پوبون داشت و این باعث شد چیزهای زیادی از او یاد بگیرد.او موسیقی را از اتاقی در خانه‌اش شروع کرد و حالا استودیوی خانگی خود را دارد. آهنگ‌های او حداقل آن‌طور که  شرح می‌دهد بسیار شخصی هستند و خودش تمام تکست آن‌ها را نوشته است. او در فضاها و سبک‌های بسیار متفاوتی آهنگ اجرا کرده است. یکی از آهنگ‌هایی که باعث شهرت او شد و البته ازلحاظ هنری ارزشی بسیار پایین دارد، های بچ نام دارد.

پارسا لیپ میهمان برنامه بلور بنفش


parsalip

 سال 2018 وقتی 25 ساله بود، مهمان برنامه بلور بنفش BBC فارسی بود. مقابل دوربین این برنامه در استانبول، چند آهنگ هم اجرا کرد. البته آشنایی او با بهزاد بلور مجری برنامه مربوط به کاره‌ای گرافیتی پارسا بود.

 از آهنگ‌های معروف پارسالیپ در شروع کار می‌توان به Darkness، فیس تایم و رولینگ استون اشاره کرد. در کار پرِدود که برای آن با رودی بنی همکاری داشت، وارد دایره هنرمندان رادیو جوان شد و آنجا بازدید بسیار زیادی دریافت کرد.

 پس‌ ازآن تنها میرم و خاطرات بد را منتشر کرد که دومی با همکاری آرتا بود. او طی یک سال اخیر نیز به‌جز انتشار چند موسیقی با پوبون و چند رپر دیگر، آلبوم پروانه‌ها را با همکاری رادیو جوان منتشر کرد. همین‌طور او یک سایت رسمی دارد که در آن آهنگ‌های خود را می‌فروشد. در اکثر آهنگ‌های او کل‌کل و یک نوع پوزخند به افراد دیگر وجود دارد. برای مثال او در بسیاری از آهنگ‌ها طوری جلوه می‌دهد که انگار ترکیه کشوری پیشرفته و بسیار بهتر از ایران است و پُز آن را می‌دهد.

گرافیتی پارسالیپ


parsalip

پارسالیپ، خودش کاور آهنگ‌هایش را طراحی می‌کند. در کل او به کارهای گرافیکی علاقه زیادی نشان داده در این زمینه پیشرفت‌هایی کرده است و همین‌طور درزمینهٔ گرافیتی توانایی‌هایی دارد.

سایت شرط‌بندی پارسالیپ بت جی جی


parsalip

سایت شرط‌بندی بت جی جی متعلق به پارسالیپ است. این سایت از همان اسکریپت مونتیگو استفاده می‌کند که  سایت حضرات نیز از همان بهره می‌برد. با توجه به حضور پارسالیپ در موسیقی و زندگی در ترکیه، چندان جای تعجب نداشت که او به این‌سو کشیده شود. حتی به‌عنوان دلیلی دیگر باید به دوستی دیرینه با پوبون اشاره کرد که خود سایت شرط‌بندی دیگری را مدیریت می‌کند.

پارسالیپ برای مدتی طولانی اسم سایت شرط‌بندی خود را در بیوی اینستاگرامش قرار داده بود. بااین‌حال هم‌اینک این سایت را برداشته است. همین‌طور کمتر تبلیغ شرط‌بندی می‌کند. حتی به نظر به دلیل مشکلاتی که دولت ترکیه برای افراد دخیل در حوزه شرط‌بندی به وجود آورده، او خانه خود را نیز به شهری دیگر منتقل کرده باشد.

پیام سایت رپ فارس برای پارسا لیپ


 (بهتره معروفیت پارسالیپ را منهای عبارت«یه پیام دارم برای پارسالیپ عزیز» کنید،چیزی از پارسالیپ قبل این ماجرا یادتان میاید؟پارسالیپ از نظر کاری باافرادی مثل ام جی قابل مقایسه نیست اما علت منفوربودن؟!قضیه یه پیام دارم برای پارسالیپ عزیز که نیاز به یادآوری ندارد اما اتحاد با کسی مث نسیم که در رپ فارس هیچوقت جایگاهی نداشته و میتوانیم بگوییم حاصل زدبازی برای زمین زدن زدبازی… لیبل قدیمی رپ فارس اصلی ترین علت منفور بودنش است…البته نه نسیم،نه پارسالیپ نتوانستند زدبازی را از هم بپاشانند،چون لقمه گنده تر از دهن خود برداشتند‌)

اینستاگرام پارسالیپ چند فالوور دارد؟


parsalip

پارسالیپ ۸۵۷ هزار فالوور دارد و دارای ۴۸ پست است. او در این شبکه اجتماعی فعالیت آن‌چنانی ندارد مگر برای دیس کردن افراد مختلف، او برای جذب همین فالوور تلاش بسیاری کرده است مثلاً به‌طور دروغین بحثی با سپهر خلسه به راه انداخت و او را دیس کرد و خلسه هم متقابل پارسا را دیس کرد آن‌هم با الفاظ زشت و ناپسند اما همه این‌ها از پیش تعیین نشده بود و فقط برای جذب کردن افراد به خود بود که کاملاً در این کار موفق بودند و توانستند به‌طور چشم‌گیری فالوور جمع کنند.

اینستاگرام پارسالیپ

اینستاگرام پارسالیپ

حاشیه پارسالیپ و خلسه


حاشیه‌های پارسالیپ و خلسه وقتی آهنگ مگاهیت از پارسالیپ و خلسه انتشار یافت به‌طور ناگهانی فالوورهایشان زیاد شد، چون پارسالیپ در این ترک خودش تنهایی خلسه را دیس می‌کند. خلسه هم مثل همیشه از کلام‌های نا به‌جا استفاده کرد و پارسا را دیس کرد، و او را در لایو و استوری هایی که پخش می‌شد فحش می‌داد. این دعواها همش با هماهنگی قبلی بود تا فقط به فالوور های خود بی افزایند.

پارسالیپ و نسیم پاریزه


پارسالیپ همکاری با نسیم پاریزه درزمینهٔ موسیقی داشتند و آهنگی که باهم منتشر کردند نامش پروانه بود. این آهنگ بسیار موردتوجه قرار گرفت و باعث شد هر دو نفر آن‌ها به شهرت برسند. نسیم پاریزه خودش اول در تیم زد بازی معروف شد و کم‌کم خودش تنهایی آهنگ‌ها را می‌خواند و او به خاطر علاقه‌ای که به موسیقی داشت از همسرش جدا شد.

اهنگ های برتر پارسالیپ کدامند؟


parsalip

پارسالیپ کار خود را با قطعه Darkness و آلبوم کوتاه Shadows و قطعه Face time بود که باعث شهرت او شد. اما او با قطعه مگاهیت خیلی به نام شد. بعد آهنگ Rolling Stone را انتشار داد که با این آهنگ خودش را به نام کرده بود و دیگر رسماً شناخته بود.

آهنگ بعدی او موزیک ویدئویی بود با نام پر دود که با رودی بنی باهم کارکرده بودند که این کلیپ خیلی بازدید داشت و باعث انگیزه‌ای برای پارسالیپ شد. آهنگ بعدی قطعه‌ای به نام تنها میرم با همکاری نیکیتا بود که انتشار داد. آهنگ خاطرات بد با کمک آرتا منتشر شد. قطعه دیوانه با کمک پوبون منتشر کرد که به همگان اثبات کرد می‌تواند در این زمینه بیشتر از این رشد کند.

ترک Fake To هم مانند بقیه آهنگ‌هایش خیلی سروصدا کرد.بعدازاین آهنگ‌های قلب‌های سنگی پارادایس و Love Is Hello هم با استقبال بی‌نظیری مواجه شد و ترک 100 با کمک رودی بنی در رادیو جوان انتشار یافت که ری اکشن‌های خیلی خوبی را به همراه داشت و بین رده بهترین آهنگ‌های 2019 قرار گرفت.

ترک با نام دام هم که با کمک پوبون زده‌شده بود هم خیلی پرطرفدار بود. پارسالیپ آهنگ‌های قدیمی ازجمله پدال، بپیچ، احساس، رو به رام، همین‌جوری؛ می دونم و حالا که چی هم از آثار اوست. ترک مگاهیت   قطعه های  بود که به خاطر دیس کردن خلسه حواشی بسیاری ایجاد کرد.

موزیک ویدیوهای پارسالیپ


قطعه 100 از پارسالیپ که با کمک رودی بنی ساخته و از رادیو جوان پخش شد  این ترک موزیک ویدئو در بین 10 موزیک ویدئو برتر در سال 2019 حضور داشت.

موزیک ویدئو تاریک هم یکی دیگر از موزیک ویدئوهای پارسالیپ بود که بسیار پرطرفدار شد و بگو و مگا هیت هم از موزیک ویدئوهای این خواننده است که منتشر شده است. در تیر 1399 از رادیو جوان آلبوم پروانه ها از وی منتشر شد.

آیا تابحال پارسالیپ کنسرت برگزار کرده است؟


پارسالیپ موزیک ویدئوهای چشم‌گیر بسیاری داشته اما تابه‌حال هیچ کنسرتی برگزار نکرده است.

پارسا در کدام کشور زندگی می‌کند؟


پارسالیپ در ایران زندگی می کرد و در سن 16 سالگی که به مالزی رفت و بعد از 2 سال که تصمیم او برای موسیقی جدی شد به کشور ترکیه رفت و در شهر استانبول ساکن شد و در همانجا فعالیت خود را آغاز کرد. کم کم در سایت‌های شرط‌بندی شروع به کار کرد و سال‌هاست که سایت شرط‌بندی تأسیس کرده و درآمد بسیاری از آن دارد. نام سایت شرط‌بندی او بت جی جی است .

رفقا و دشمنان رپر پارسالیپ


پارسالیپ با رپر های زیادی در ارتباط است. اما درگیری‌هایی هم با آن‌ها دارد مثلاً علیرضا جی جی در رابطه با تیکه‌های پارسالیپ  اینستاگرام استوری گذاشت  که “جوجه رپر هایی که اقدام به دیس کردن من می‌کنند تا مشهور بشوند بی‌خود منتظر جواب نباشند و زد بازی شما را جزو آدم حساب نمی‌کند”

پارسالیپ هم ساکت نماند و در یک استوری جواب او را داد و گفت همان یکبار باید حالت را می‌گرفتم اما به خاطر حرف عرفان که گفت بیشتر از این کشش نده ازت گذشتم اما این بار نمی‌گذرم. جالب است این را بدانید که عرفان از خیلی از رپر های تازه‌کار پشتیبانی می‌کند. پارسا لیپ شاید تازه‌کار نباشد اما جزو افرادی است که تازه به شهرت رسیده است.

در سال‌های اخیر زمانی که خلسه موزیکی به نام صلیبی را انتشار داد پارسالیپ یک استوری از خود گذاشت و ادعا کرد که کاور موزیک در دست او بوده است اما هیچ هزینه‌ای پرداخت نکردند و حتی اسمی از او نیاوردند

. اگر بخواهیم بین آن‌ها قضاوتی داشته باشیم می‌توان گفت هیچ دلیلی وجود ندارد که سپهر خلسه دستمزد پارسالیپ را ندهد، در اینجا پارسالیپ فقط به دنبال حقش بوده است و نیز در یک لایو سپهر خلسه و علی‌رضا جی جی در بخشی از لایو سپهر خلسه اعتراف می‌کند که 100دلار هزینه کاور موزیک بوده است که من هزینه‌اش را پرداخت نکردم و با فحاشی پارسالیپ دو نفر به این موضوع خندیدند.

سوالات متداول پارسالیپ


شهرت پارسالیپ با کدام خواننده بود؟

همکاری او با پوبون نقش زیادی روی شهرت این رپر داشته است و این استارت قدرتمند او بود.

معروف ترین آهنگ های پارسالیپ چیست؟

کارهایی نظیر پدال، فیک فرندز، پروانه و مگاهین برخی از ترک های معروف وی می باشد.

آیا پارسا در ایران زندگی می‌کند؟

خیر این رپر در حال حاضر در خارج از کشور زندگی می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *